Naslovna > Vijesti
Utakmicama 9.kola nastavljena je Prva muška liga. U zagrebačkom dvoboju Rudeš je kao domaćin slavio protiv Bosca 81:70.
Rudeš je bolje otvorio utakmicu i dobio prvu četvrtinu 22:14. Odgovor Bosca stigao je početkom druge četvrtine kada domaćie ostavljaju šest minuta bez koša iz igre i serijom 11:1 dolaze do prednosti 25:23. Na odmoru prednost ima Bosco (34:30) uz raspoložene Filipa Tušeka i Antu Bubala. Nakon neizvjesne treće četvrtine i prednosti Bosca 55:53 na ulasku u posljednjih deset minuta Luka Ljubičić i Mario Galić s deset poena u nizu dovode Rudeš do prednosti 63:57. Pet minuta prije kraja Galić je ubacio za 67:59. Nadu gostima tri minute prije kraja tricom vraća Ivan Perković (69:64), a Marin Kuga vraća Bosco u utakmicu (69:66). Važan koš za Rudeš ubacuje Mato Meštrović. U zanimljivoj završnici uz šest promašenih slobodnih bacanja u posljednjoj minuti Rudeš ipak stiže do vrijedne pobjede.

Kod Rudeša Ivan Zebić je ubacio 20 poena uz 8 skokova. Galić je dodao 19, a Ljubičić 16 uz 12 skokova. Kod Bosca Bubalo je ubacio 19, a Tušek 15 poena.

KK RUDEŠ - KK BOSCO 81:70 (22:14, 8:20, 23:21, 28:15)