Naslovna > Vijesti
U 9.kolu kvalifikacijske lige za Premier ligu košarkaši Rudeša su kao domaćini u Sutinskim Vrelima poraženi od Šanac Karlovca 70:59. Prvo poluvrijeme završilo je neodlučenim rezultatom 28:28, a gostima je pripala treća četvrtina jer u u 27.minuti imali + 7 (48:41) koliko je bilo i na ulasku u posljednju četvrtinu (52:45). Tricama Kraljića i Kragulja Šanac drži prednost i u posljednjoj četvrtini, a susret su prelomili u završne tri minute kada su nakon poena Dominica Gilberta za 61:57 bili precizni s linije slobodnih bacanja.

Šanac su predvodili Antonio Kraljić 25 poena (trice 5/17), Gilbert s 20 uz 21 skok, a Goran Kragulj je dodao 10. Vrijedi izdvojiti i 8 poena te 14 skokova Daria Gazića. Kod Rudeša koji nije imao šuterski dan Mario Galić je ubacio 12, a Marko Dmitrović (7sk) i Filip Torić (8 sk, 8 as) po 11 poena.

Rudeš će u srijedu u 20.45 ugostiti Borovo.

RUDEŠ - ŠANAC KARLOVAC   59:70