Naslovna > Vijesti
U dvoboju 19. kola Prve muške lige Universitas je na Gripama, u iznimno važnoj utakmici u borbi za ostanak u ligi, svladao direktnog rivala Rudeš s 81:67 (17:14, 28:15, 12:23, 24:15). Splićani su, nakon izjednačenog ulaska u utakmicu, napravili prvi bijeg u drugoj četvrtini, pa se na poluvrijeme otišlo s visokih 45:29. U tom prvom dijelu ključni igrači u igri momčadi Mile Karakaša bili su Ivan Perasović (20 poena, 8 skokova) i Ivan Bartulović (13 poena, 7 asistencija). Međutim, Rudeš se u trećoj četvrtini primakao, razigrali su se Luka Ljubičić i Ivan Zebić, mirisalo je na neizvjesnu završnicu s obzirom na to da je pet i pol minuta prije kraja na semaforu svijetlilo 63:58 za Universitas. Ali, tada su se probudili Mario Rajčić i Karlo Fulgosi, koji je ubacio dvije ključne trice za odlazak na plus 17 (77:60). Kada je Rajčić pogodio za 79:60 na minutu i pol prije kraja činilo se da će Universitas doseći i višu prednost od 20 poena što je za Karakaševu momčad bilo bitno s obzirom na to da je u prvom dijelu sezone Rudeš slavio s 83:63. No, Rudeš je u samom finišu izbjegao visoki poraz.

Tekst: Ozren Maršić